Bieganie a harcerstwo

Bieganie jest jedną z najbardziej dostępnych dla każdego dyscyplin sportu, która daje nie tylko możliwość stałego rozwijania się, ale również pozwala dbać o zdrowie oraz daje dużo zadowolenia.

Tak często o tym się nie mówi, ale bieganie jest sportem mającym w sobie wiele z harcerskiego ducha. Możemy stale stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej i wyżej, próbować dokonywać rzeczy prawie niemożliwych i pokazywać sobie oraz innym: "Co? Ja nie dam rady?"

I co my mamy do tego?

Chcielibyśmy, aby serwis harcbieg.net.pl był miejscem, gdzie wszyscy biegający harcerze i instruktorzy zostawią po sobie ŚLAD. Jeśli lubicie rywalizację, możecie zamieścić swój wynik i uczestniczyć w wyjątkowej harcerskiej klasyfikacji.

Jeśli natomiast lubicie bieganie dla samego biegania, możecie na naszych wyjątkowych drzwiach od lodówki dzielić się z innymi swoimi przemyślaniemi o bieganiu (i harcerstwie). Możecie też pisać o rzeczach zwykłych i niezwykłych, co Was cieszy i co Was trapi. Możecie też przekazywać innym rady dotyczące biegania i udzielać cennych wskazówek.

I wreszcie najważniejsze! Harcbiegi! Możecie w nich uczestniczyć i mieć poczucie, że bierzecie udział w największej (nie tylko harcerskiej) wirtualnej imprezie biegowej. I do tego móc w ten sposób komuś pomóc!

Ptak lata, ryba pływa, człowiek biega!

Emil Zatopek